Aktualności

28-11-2016Czyste powietrze przy procesie przetwórczym drewna – to możliwe

Czyste powietrze przy procesie przetwórczym drewna – to możliwe

Praca w tartaku bądź jakimkolwiek zakładzie obróbki drewna wiąże się z kłopotliwym problemem nadmiaru produkowanych trocin a co za tym idzie także niepożądanego zapylenia. Można tego uniknąć, zaopatrując się we właściwe odciągi, które wykazują się wysoką skutecznością.

Odpylenie to podstawa

Czyste powietrze w miejscu obróbki drewna znacząco wpływa na komfort pracy jak i jej efektywność. Uzyskanie go jest możliwe, dzięki użyciu odpowiedniej instalacji odciągowej, której działanie opiera się na wentylatorach i urządzeniach odpylających. Na jakiej zasadzie działa tego typu wyposażenie? Przechwytuje ono (zasysa), transportuje i odfiltrowuje powietrze oraz cząstki stałe, które pojawiają się w trakcie procesów produkcyjnych. Systemy, przeznaczone typowo dla tartaków, są skonstruowane w taki sposób, iż umożliwiają skuteczne odciąganie trocin i gromadzenie ich w jednym miejscu, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego komfortu pracy. Rozwiązanie to jest ponadto ekonomiczne, ponieważ zapewnia znacznie łatwiejsze przetworzenie trocin (np. w brykiety) a co za tym idzie, optymalizację kosztów produkcji.

Odciągi do trocin przystosowane do indywidualnych potrzeb

Każdy zakład obróbki drewna (tartak, fabryka mebli itp.) posiada inny układ przestrzenny i własne zasady organizacji pracy. Profesjonalne odciągarki do trocin posiadają zróżnicowaną formę, dzięki czemu oferują wszechstronne zastosowanie. Odciąg stanowiskowy o mobilnym charakterze sprawdzi się szczególnie w zakładach, gdzie działania związane z dużą produkcją trocin są wykonywane na różnych stanowiskach ale nie jednocześnie. Odpowiednio dobrana instalacja odciągowa będzie się charakteryzowała wysoką wydajnością przy niskich kosztach eksploatacyjnych. Proste w obsłudze i konserwacji odciągi do trocin, tworzą przyjazne warunki do pracy, poprawiają wydajność a jednocześnie sprawiają, iż cały zakład utrzymany zostaje w należytej czystości.

Wygoda o kompaktowym kształcie

Odciągi z systemem odpylania posiadają kompaktową konstrukcję, którą łatwo wpasować w każde stanowisko pracy. Kolejną, niezaprzeczalną zaletą takich instalacji jest fakt, iż znajdujące się w nich filtry posiadają system regeneracji pneumatycznej. Takie udogodnienie znacząco ogranicza zaangażowanie obsługujących je osób w kontrolę drożności filtrów.

Zgodnie z prawem i zasadami optymalizacji pracy

Obrabiarki i elektronarzędzia, używane w tartakach czy zakładach produkcji mebli, powodują zapylenie powietrza, które nierzadko przekracza dopuszczone prawem normy. Aby uniknąć takiej sytuacji, warto zaopatrzyć się w wydajną odciągarkę do trocin z systemem odpylania. Efekty poprawy jakości pracy, będą widoczne natychmiast.

wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.