Aktualności

18-04-2017Konferencja: Energia z Drewna na targach DREMASILESIA 2017

W ramach Targów Maszyn i Narzędzi Do Obróbki Drewna DREMASILESIA odbędzie się dwudniowa konferencja pt. Energia z Drewna.


Konferencja odbędzie się 12 i 13 maja 2017 w trakcie trwania targów DREMASILESIA (12-14 maja 2017, Expo Silesia, Sosnowiec) w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – Strefie Energii z Drewna. Celem przedsięwzięcia jest promowanie innowacyjnych metod grzewczych z wykorzystaniem pelletu, problematyka zagospodarowania odpadów drzewnych, jak również ochrona środowiska i poruszenie aktualnej tematyki smogu.

W pierwszy dzień konferencji – główny nacisk położony będzie głównie na zmianę myślenia społeczeństwa w Polsce oraz zaprezentowanie możliwości dla inwestorów, odbędą się wykłady i prezentacje dotyczące zagospodarowania i dalszego wykorzystania odpadów drzewnych, możliwości technologiczne, rozwiązania dla przedsiębiorców, aspekty prawne i ekonomiczne dla społeczeństwa. Prezentowane również będą najnowsze rozwiązania w zakresie biomasy drzewnej.
 
Drugi dzień konferencji to program przygotowany przez Polską Izbę Biomasy pt. „Czas na ekologiczne paliwa z biomasy drzewnej czyli energia z drewna”– warsztaty dla zainteresowanych inwestycją w systemy grzewcze lub technologiczne, których źródłem ciepła są pellety z trocin drzewnych lub inny rodzaj biomasy. Poruszane tematy dotyczyć będą urządzeń grzewczych na biomasę, certyfikacji paliw z biomasy – system kontroli jakości pelletu drzewnego oraz studium przypadku instalacji/modernizacji kotłów biomasowych. Całość zakończy dyskusja z udziałem uczestników warsztatów.

UWAGA - udział w cyklu wystąpień Energia z Drewna jest bezpłatny.

 

fot Dremasilesia

wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.