Aktualności

21-09-2017Podsumowanie targów DREMA 2017

Zakończyły się Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA i odbywające się w tym samym czasie Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB.


Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, która obejmowała teren otwarty i 7 pawilonów po brzegi zapełnionych nowoczensymi maszynami i narzędziami, o sile Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA świadczyła idea spotkań, rozmów biznesowych i wymiana doświadczeń. Merytoryczną ich wykładnią były liczne wydarzenia specjalne w formie prezentacji, pokazów i warsztatów.

 

Współpraca branżowa z Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego zaowocowała przygotowaniem dwudniowego wydania kongresu KOOPDREW, do dyspozycji uczesników były także spotkania B2B na terenie targów ze Stowarzyszeniami Międzynarodowymi, z kolei Stowarzysznie Parkieciarze Polscy przygotowali 4 dni warsztatów parkieciarskich, które poza praktycznymi pokazami obfitowały również w wystąpienia i prezentacje.

 

W bieżącej edycji na uczestników targów czekały: projekt Drema Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi, Strefa Wiedzy i pokazy produkcji mebli ogrodowych we współpracy ze szkołami, Poligon Umiejętności i demonstracje lakiernicze wraz z wykładami, wystawa prac konkursowych Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ, seminarium Bezpieczeństwo Maszyn, Strefa Designu i możliwość podziwiania wspaniałych eksponatów oraz mebli wykonanych z drewna, pokazy cięcia ponad dwustuletniej kłody topoli, II Ogólnopolski Kongres Meblarski.

 

Na szczególną uwagę zasługuje projekt charytatywny DREMA Dzieciom i Seniorom, podczas którego udało się wyprodukować 10 kompletów mebli dziecięcych oraz 5 kompletów mebli dla Seniorów, które uroczyście przekazane zostały do fundacji Caritas Poznań, skąd przetransportowane zostaną do najbardziej potrzebujących placówek.

 

Poznański blok targów dedykowany dla przemysłu drzewnego i meblarskiego to obowiązkowy punkt w kalendarzu wszystkich producentów maszyn i mebli, którzy w innowacji upatrują przewagę konkurencyjną. Na ekspozycji DREMA, Furnica i Sofab swoją nowoczesną ofertę przedstawiło łącznie ponad 500 firm i marek z 26 krajów.

 

DREMA 2018 odbędzie się w terminie 18-21.09.2018.

 

fot. MTP

wstecz
Copyright © 2004-2016 tartaki.com.pl Wszystkie prawa zastrzeżone. Korzystanie z portalu oznacza akceptację Regulaminu.