drewno
 
 
Zachodnio-Pomorskie Wielkopolskie Mazowieckie Warmińsko-Mazurskie Kujawsko-Pomorskie Lubuskie Dolnośląskie Opolskie Małopolskie Świętokrzyskie Łódzkie Podkarpackie Lubelskie Podlaskie Śląskie Pomorskie
Szukaj:
 
 
 
 
NEPCon: oceny ryzyka drewna kontrolowanego FSC dostępne w internecie
  • 29 wrzesień 2008

Oceny ryzyka, przedstawione przez firmy auditowane przez NEPCon zgodnie z normą dotyczącą drewna kontrolowanego (FSC-STD-40-005 wersja 2.1), można od teraz znaleźć na stronie www.fsc-info.org. Oceny ryzyka wykorzystywane są przez przedsiębiorstwa certyfikowane przez FSC do oszacowania ryzyka pozyskania surowca ze źródeł kontrowersyjnych.

W kwietniu 2008 FSC wprowadziło wymóg przesłania przez wszystkie jednostki certyfikujące w systemie FSC ocen ryzyka swoich klientów. Celem było zapewnienie przejrzystości systemu certyfikacji Drewna Kontrolowanego FSC.

 

 

 

Jak znaleźć oceny ryzyka

Oceny ryzyka można odnaleźć na stronie www.fsc-info.org, poprzez wyszukanie firmy, a następnie kliknięcie w jej nazwę. Wówczas otworzy się okno z trzema zakładkami. W ostatniej zakładce „reports” mogą Państwo znaleźć ocenę ryzyka w postaci pliku do ściągnięcia, jeżeli danej firmy ocena ryzyka dotyczy.

 

Proszę zwrócić uwagę, że ocen ryzyka wymaga się tylko od tych firm, które certyfikowane są według normy dotyczącej Drewna Kontrolowanego FSC-STD-40-005 oraz kupują drewno ze źródeł niecertyfikowanych. Baza danych FSC nie posiada obecnie funkcji filtra, umożliwiającej wyszukiwanie firm, od których wymaga się ocen ryzyka, a zatem konieczne jest przeszukiwanie firma po firmie, jeżeli chce się sprawdzić lub porównać wszystkie oceny ryzyka z danego regionu.

 

Ponieważ koncepcję drewna kontrolowanego FSC wprowadzono niedawno, mogą wystąpić przypadki nieprawidłowej klasyfikacji poziomu ryzyka bądź przypadki, w których oceny ryzyka pominięto. Gorąco zachęcamy wszystkich, mających uwagi dotyczące konkretnej oceny ryzyka, do natychmiastowego skontaktowania się z nami (albo z właściwą jednostką certyfikującą), w celu weryfikacji informacji.

 

www.nepcon.pl

 

 

  • 07 styczeń 2009
 
 
  • 05 styczeń 2009
 
  • 02 styczeń 2009
 
  • 31 grudzień 2008
 
 
  • 29 grudzień 2008
 
  • 29 grudzień 2008
 
  • 24 grudzień 2008
 
  • 24 grudzień 2008
 
  • 23 grudzień 2008
 
 
  • 22 grudzień 2008
 
  • 19 grudzień 2008
 
  • 19 grudzień 2008
 
 
  • 17 grudzień 2008
 
  • 16 grudzień 2008
 
  • 15 grudzień 2008
 
  • 12 grudzień 2008
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9  »  18